Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie

Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej – Lelice 2018

Dnia 12 kwietnia 2018 r. w Szkole podstawowej im. Kardynała Wyszyńskiego w Lelicach, odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Do konkursu zgłosiły swoich uczniów wszystkie szkoły z terenu Gminy Gozdowo. Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Gozdowo Dariusza Kalkowskiego. Pieśni i piosenki patriotyczne zabrzmiały  w celu wspierania wychowania patriotycznego młodego pokolenia, upowszechniania treści patriotycznych w repertuarze młodych wykonawców, propagowania treści patriotycznych w edukacji artystycznej młodzieży, pielęgnowania kulturowego dziedzictwa kraju i regionu, wspierania młodzieży uzdolnionej artystycznie, poprzez prezentację umiejętności wokalno-scenicznych ale przede wszystkim dla upamiętnienia roku obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród zaproszonych gości byli: Patron konkursu Dariusz Kalkowski – Wójt Gminy Gozdowo, Grzegorz Ratkowski – Przewodniczący Rady Gminy Gozdowo, Lidia Malinowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gozdowie obowiązki gospodarza pełnił dyrektor Szkoły Podstawowej w Lelicach Krzysztof Jóźwiak Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie:
ks. Franciszek Kuć – proboszcz Parafii Bonisław, muzyk, kompozytor; Agnieszka Olszewska – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Gozdowie oraz Edward Wielgócki – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gozdowa. Z pośród 13 wykonawców, jury wyłoniło laureatów w czterech kategoriach. 

Klasyfikacja końcowa konkursu:

Kategoria przedszkola, kl. 0

I m – Publiczne Przedszkole w Gozdowie, opiekun: Halina Nadratowska, Beata Rychlińska

II m – Szkoła Podstawowa w Lelicach – Grupa Oa, opiekun: Bogumiła Mocka

III m – Szkoła Podstawowa w Lelicach – Grupa Ob., opiekun: Żaneta Wiśniewska

Kategoria kl. I – III

I m – Szkoła Podstawowa w Lelicach – klasa 2, opiekun: Wioletta Lewandowska

II m – Szkoła Podstawowa w Ostrowach, opiekun: Ewa Jęczarek –Dzikowska, Beata Wiśniewska

III m – Szkoła Podstawowa w Lelicach – klasa 1, opiekun: Renata Skibińska

Kategoria kl. IV – VII

I m – Remigiusz Zelmański – Szkoła Podstawowa w Lelicach, opiekun: Sławomir Szałkucki

II m – Nikola Kowalewska – Szkoła Podstawowa w Lelicach, opiekun: Sławomir Szałkucki

III m – Szkoła Podstawowa w Gozdowie, opiekun: Krzysztof Wojtas

Kategoria gimnazjum

I m – Alicja Pajkowska – Publiczne Gimnazjum w Gozdowie, opiekun: Sławomir Szałkucki

II m – Katarzyna Kalinowska – Publiczne Gimnazjum w Gozdowie, opiekun: Sławomir Szałkucki

III m – Zespół wokalny – Publiczne Gimnazjum w Gozdowie, opiekun: Sławomir Szałkucki

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz słodki upominek.

Opracowanie: Sławomir Szałkucki

Zdjęcia: SP Lelice