Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie

Zamyślenia Rodaków w Hołdzie Janowi Pawłowi II

,,Jesteś mą miłością…”

Jan Paweł II, osoba niezwykła, współczesny święty, którego całe życie było świadectwem miłości do Boga, nasz Papież , nasz Patron. To właśnie ta wyjątkowa osoba zgromadziła wielu mieszkańców Gminy Gozdowo, którzy już po raz czternasty uczestniczyli w ,, Zamyśleniach Rodaków w Hołdzie Janowi Pawłowi II’’.
Ta coroczna obecność dużej grupy młodych ludzi, ich rodziców, zastępów Policji i Straży Pożarnej, podkreśla prawdziwość słów wypowiedzianych przez Papieża Polaka, który powiedział: ,,A przecież nie cały umieram. To, co we mnie niezniszczalne- trwa”.
Sobotni wieczór 14 maja był piękny, ciepły, pachnący bzem. Była to doskonała sceneria do tego, aby w ciszy i skupieniu wsłuchać się w głębię słów Jana Pawła II. Motywem przewodnim była miłość do Boga i drugiego człowieka. To ona wyznaczała kierunek drogi życia, wskazywała ścieżki, które należy wybrać, ukazywała, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Głębia słów, które przekazał uczennice klas III Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie, wzruszyła wiele osób, a piosenki powiązane tematycznie z tekstem, stanowiące swego rodzaju komentarz muzyczny, poruszyły wszystkich.
Przygotowanie tej poetyckiej zadumy dostarczyło ogromnej satysfakcji nie tylko występującym, ale również przygotowującym ich po raz kolejny nauczycielom – Pani Annie Dąbrowskiej, Panu Sławomirowi Szałkuckiemu oraz autorce dekoracji – Pani Małgorzacie Jagodzińskiej.
Mamy nadzieję, że ten cudowny czas złożony w hołdzie naszemu kochanemu Janowi Pawłowi II na długo pozostanie w naszej pamięci…