Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie

„Tu zawsze byliśmy wolni”

W czwartek 11 października 2018 r. nasze gimnazjum uczestniczyło w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Dla szkolnej społeczności był to symboliczny – ostatni zjazd, w którym mogliśmy brać udział jako gimnazjum pod wezwaniem Jana Pawła II.

W wyjątkowo słonecznej , jak na tę porę roku, aurze uczestniczyliśmy wspólnie z czternastoma tysiącami młodych ludzi w mszy świętej na Jasnej Górze. Wzruszającym momentem była chwila, w której każda ze szkół pisała intencje, by następnie w symboliczny sposób wypuścić je do nieba… Wiatr, jakby na zawołanie, unosił kilkadziesiąt baloników z prośbami zgromadzonej młodzieży a niebo przez kilka następnych minut zdawało się mienić nie niebieski a żółty kolor.

Tego dnia nie mogło zabraknąć na mszy świętej naszej dumy – szkolnego sztandaru.  Z powagą powiewały słowa: „ Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie” … A młodzież raz ostatni godnie reprezentowała naszą szkołę  pośród tych częstochowskich murów, przypominając słowa Patrona …

” Wy jesteście przyszłością świata…”